Nacházíte se: Titulní stránka » Potraviny a dieta » PKU program

PKU PROGRAM

Pro pacienty s fenylketonurií (PKU) a jinými dědičnými metabolickými poruchami bývá často problém stanovit obsah fenylalaninu (PHE) či dalších sledovaných hodnot v denní stravě. Na těchto stránkách naleznete podrobnosti o počítačovém programu, který Vám tento problém může pomoci řešit.

Tento program umožňuje navrhovat, sestavovat a evidovat denní jídelníčky pacientů s PKU osob s ohledem na denní toleranci PHE, eviduje nutriční tabulky potravin a umožňuje sestavování vlastních ‘složených’ jídel z evidovaných potravin. Bližší informace o tomto programu naleznete na http://pkunutritab.sweb.cz/index.html.

V případě Vašeho zájmu o tento program, prosím, kontaktujte autora programu p.Miroslava Prágera, e-mail: pkunutritab@seznam.cz, který Vám pro Vaše osobní nekomerční účely zdarma tento program zašle.

Od ledna 2011 je k dispozici nová verze tohoto programu s označením 01/2011 v.1.6. Upgrade si můžete stáhnout na adrese http://pkunutritab.sweb.cz/index.html. Kompletní instalaci aplikace včetně instalace SQL serveru určenou pro nové uživatele si lze vyžádat na emailu pkunutritab@seznam.cz. Novinkou v nové verzi je i možnost výměny údajů o nových potravinách a vlastních složených jídlech (receptů) mezi jednotlivými uživateli, automaticky, v rámci internetového připojení. Podrobnosti lze nalézt na http://pkunutritab.sweb.cz/index.html.

Základní možnosti programu a uživatelská příručka
Technická specifikace programu

Náhled PKU programu